افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش از خط شش مترو تهران با دستور جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم […]

افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش از خط شش مترو تهران با دستور جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری و دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران و جناب آقای مهندس بهروز ابراهیمی مدیر عامل محترم شرکت سابیر بین الملل و جناب آقای مهندس رضایی رییس محترم هیات مدیره شرکت سابیر بین الملل

    

     

 

مهندسی، تدارک و ساخت و اجرای کلیه تجهیزات الکتریکال و مکانیکال خط شش مترو تهران توسط کنسریومی متشکل از بانک شهر، گروه مپنا، شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا، شرکت سابیر بین‌الملل انجام می‌شود.
سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در مراسم بهره‌برداری ایستگاه مترو شهرک آزمایش گفت: بعد از افتتاح ایستگاه مرزداران در اردیبهشت ماه سال جاری، امروز نوبت به بهره‌برداری ایستگاه شهرک آزمایش رسیده تا به این ترتیب محدوده میانی خط ۶ مترو تکمیل شده و عملکردی یکپارچه و پیوسته پیدا کند. این ایستگاه در محدوده میانی خط ۶ مترو به طول ۷.۵ کیلومتر قرار دارد و حدفاصل ایستگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس و شهید ستاری را تکمیل می‌نماید.
ایستگاه شهرک آزمایش در منطقه‌ای پرترافیک و متراکم از منطقه ۲ و همجوار با بزرگراه‌های شیخ فضل الله نوری و جلال آل احمد واقع شده است. این ایستگاه عمیق‌ترین ایستگاه خط ۶ بوده و با استفاده از ورق‌های کامپوزیت رنگی و نورپردازی خاص روی سقف و دیواره‌ها، جلوه بصری ویژه‌ای دارد.
با افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش، فاز دوم پروژه خط 6 مترو تهران به پایان رسیده است و به گفته علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اجرای فاز سوم در اولویت عملیات اجرایی مترو قرار دارد. فاز سوم جزو بخش میانی خط ۶ محسوب می‌شود که از جهت مسافرگیری و عبور از مرکز شهر بسیار مهم است و با توجه به آنکه فاز سوم خط شش با ایستگاه هفت تیر در خط یک و همچنین ایستگاه میدان ولیعصر (عج) در خط سه ایستگاه تقاطعی دارد، اهمیت راه‌اندازی آن را دوچندان نموده است.